תמ"א 38

תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית המיועדת עבור חיזוק מבנים שכבר קיימים,במטרה להפוך אותם לעמידים בפני רעידות אדמה. התכנית מורכבת ממקבץ של תקנות שהכינה המועצה הארצית לתכנון ובניה ואושרה על ידי הממשלה בשנת 2005. המטרה של תמ"א 38 היא לעודד את בעלי הבתים לחזק את המבנים,על ידי קבלת היתרי בניה במהירות ובקלות ועל ידי מתן תמריצים.
לפרטים נוספים לחצו כאן

בדיקת זכאות להשתתפות בתמ"א 38 היא הפרמטר הראשון שיש לבדוק. הזכאות ניתנת רק לבתים הנדרשים לחיזוק בפני רעידות אדמה, ועבור בניינים מגובה וגודל מסוים העומדים בדרישות ותנאי התוכנית. ברשות המקומית יש לברר את הזכאות לתמ"א 38, אם קיימת אפשרות לקבלת היתרי בנייה עבור הבניין המבוקש, ומהי מדיניות העירייה לגבי אופי וסוג תוספות הבנייה האפשריות.
לפרטים על בדיקת הזכאות לחצו כאן

על מנת לממש פרויקט תמ"א 38 יש צורך ברוב של לפחות שני שלישים מקרב בעלי הדירות בבניין, אליהן צמודים שני שלישים מהרכוש המשותף. במידה שדייר מסרב להשתתף בפרויקט וכך מונע את קיומו, ללא סיבה מוצדקת בעיני החוק, יכולים שאר בעלי הדירות לתבוע ממנו פיצויים בגין ההפסד שנגרם להם.
לפרטים נוספים על מימוש תמ"א 38 לחצו כאן

סוגי האגרות הינם אגרות בנייה – חשוב לדעת כי על מנת לממש את הזכויות שניתנות במסגרת תמ"א 38 בכל הקשור אל זכויות הבנייה השונות, חשוב להקפיד לשלם את אגרת הבנייה. אחד מהתמריצים של תוכנית תמ"א שניתנת על ידי רשויות רבות היא הנחה של חמישים אחוזים מהסכום אותו יש לשלם עבור אגרת הבנייה. ואגרות תיק מידע – לפני שמגישים בקשה להיתר חובה יש להזמין מהרשות המקומית תיק מידע אודות המבנה שהולך לעבור את החיזוק ואת ההרחבות השונות. קפיטל גרום מציינים כי יש לצרף תשלום אגרת תיק מידע לבקשת תיק המידע מהרשות.
למידע נוסף לחצו כאן

קפיטל גרופ מסבירים שבשנים קודמות, פטור מהיטל מס לאנשים שמימשו פרויקטים של תמ"א 38, היה תקף לתקופה ספציפית. נכון להיום אין חובת היטל השבחה בגין פרויקטים שונים של תוכנית המיתאר הארצית להשבחת הנכס וחיזוקו בפני מצבים של רעידות אדמה. מילוי אחר חוק תמ"א 38, יוביל לפטור מלא מהיטל ההשבחה.
לחצו לפרטים נוספים על היטל ההשבחה 

 צרו אתנו קשר ונשמח לסייע:

טל: 03-6129001, פקס: 03-6129002

מוזמנים להשאיר פרטים:

מתעניין ב:


מעונין בעדכונים במייל:  כן לא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *