עשור לתמ"א 38 – מה צופן העתיד?

החודש מציינים בענף הנדל"ן עשור לתחילת תמ"א 38. צוות האתר של קפיטל גרופ, חברה וותיקה בתחום הקרקעות ותמ"א 38, סוקר בכתבה הבאה את השינויים בתפיסה של הגורמים השונים המעורבים בתהליך. יזמים רבים צופים את המשך התפתחותה של תכנית מתאר 38, שעם עוד קצת התייעלות תהווה כ-10% מהתחלות הבנייה בארץ. העשור הראשון היה קשה וקריטי עבור התקדמותה אך נראה כי הבסיס והרצון ישנו, עכשיו ניתן רק לעבור את הביורוקרטיה.

נתח משמעותי מענף הבנייה

המהפכה שהתחילה לפני עשור מתחילה בשנה-שנתיים האחרונות לחלחל אצל דיירים רבים ולתפוס מקום מכובד בענף הבנייה. יזמים רבים בתחום צופים הצלחה רבה לתמ"א 38, שכן, מדובר באפשרויות בנייה עצומות, במיוחד לאור המחסור הניכר בעתודות קרקע זמינות. עם השנים, יותר קל להשיג תמיכה של כלל הדיירים, התפקחות השוק בנושא מביאה להשתכנעות מהירה יותר מצד דיירים במבנים שעומדים בתקנים לשיפוצים.

כיום, קל יותר להשיג תמיכה נרחבת לביצוע תמ"א 38. קפיטל גרופ.

כיום, קל יותר להשיג תמיכה נרחבת לביצוע תמ"א 38. קפיטל גרופ.

התפתחות משמעותית בתפיסת הדיירים

הדיירים עברו שינוי בחשיבה ונראה כי היום, יותר מתמיד, דיירים שמעוניינים בביצוע תמ"א 38 יודעים מה הם רוצים ורואים בביצוע התכנית יתרון גדול ושדרוג משמעותי שיממנו יוכלו רק להרוויח. הבקיאות של הדיירים בתחום, בשילוב עם התחרות הגוברת בין היזמים, יובילו בעיקר לסיפוק של הדיירים. חברות רבות נכנסות לתחום ומתחרות על הדיירים הרבים ששואפים לחזק את המבנים שלהם מפני רעידות אדמה, ובכך גם להעלות את ערך הנכס שלהם וגם להנות מאיכות חיים משודרגת.

תופעת הדייר הסרבן נעלמת לאט לאט ותהפוך לנדירה בעוד מספר שנים. "לחץ חברתי של השכנים, הרצון להשתדרגות והבנת הפוטנציאל שגלום בפרויקטים יגרמו לדייר הסרבן להשתכנע במהירות רבה בשנים הקרובות", כך צופים בצוות האתר של קפיטל גרופ.

בענף התמ"א מאמינים כי בשל התפתחות התחום יאלצו היזמים למצוא פתרונות יצירתיים לסרבנים הבודדים שיהוו מכשול עתידי. אחת ההצעות שהועלתה היא להעביר דיירים שמתגוררים בבניין לפני הריסה לדירה חדשה בפרויקט אחר של אותה חברה או חברה שותפה, במה שיוכל להפוך ליחידת הדיור החדשה שלו.

אהבת? דרג!

אודות צוות האתר של קפיטל גרופ בע"מ

קפיטל גרופ נוסדה בשנת 2001 ומציעה מגוון פרויקטים בארץ, החל בבנייני מגורים וכלה בהשקעות חסרות תקדים באתרים האטרקטיביים ביותר בארץ. קפיטל גרופ מספקת מגוון שירותים לנוחות הרוכשים, ביניהם שירותים משפטיים, שירותי ניהול והסדרת מימון בנקאי לכל רכישה. צוות קפיטל גרופ מתמקד בכל רוכש ועושה ככל יכולתו למקסם את רווחיו. פרטי קשר - קפיטל גרופ בע"מ: טל: 03-6129001, פקס: 03-6129002
פורסם בקטגוריה השקעה בנדל"ן, מאמרים כלליים, קפיטל גרופ, תמ"א 38, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.