עליית תחום המקרקעין בישראל

בשנים האחרונות אנו נתקלים במודעות ופרסומות רבות, באמצעי התקשורת ואפילו כהודעות לטלפון האישי. הפיתוי להשקעה בקרקע חקלאית ממשיך לגדול, במיוחד לנוכח עליית מחירי הדיור. קשה לקנות דירה? אז נקנה קרקע, ועליה נבנה דירה – כך מאמינים ישראלים רבים הרוכשים קרקעות. צוות האתר של קפיטל גרופ מספר על טרנד ההשקעה המוביל.

אפיק נדל"ן עם סיכויים גבוהים לרווח משמעותי

magnifying-glass-1020142_1920

חיפוש קרקע אטרקטיבית יכול להמשך חודשים ואף שנים.

גם אם מדובר ברכישה שנועדה לשימוש אישי ולא למטרות רווחים, מדובר בצעד משתלם, במיוחד ביחס לקניית דירה.

הפיתוי להיכנס לתחום רק הולך וגובר למרות שרוב הציבור אינו מכיר במדויק את המושג קרקע חקלאית. מדובר בקרקע המיועדת לייצור של תוצרת חקלאית בלבד. קרקע זו תמכר בזול יותר ואם תהליך ההפשרה שלה יצלח, הרווחים יהיו מאוד משמעותיים.

לפי נתוני משרד האוצר, ב-2013 בוצעו כ-1900 רכישות קרקע חקלאיות, בשנת 2014+2015 מספר העסקאות נסק ליותר מ 3000, ויש לכך סיבה טובה וברורה, ישראלים רבים המשתייכים לכל סוגי האוכלוסיה רואים זאת כהזדמנות ותחליף ראוי לקניית דירה.

גורמים קריטיים לבחירת קרקע

רכישת קרקע חקלאית עשויה להיות השקעה משתלמת למי שיש סבלנות וכסף זמין. בעוד שהריבית בבנק נמוכה מאוד בשנים האחרון, בתחום הנדל"ן הסיכוי להרוויח הוא גבוה בהרבה. הנה מספר גורמים בסיסיים שמשפיעים על פוטנציאל הקרקע להנבת רווחים:

  • עלות הקרקע – על כל רוכש להגדיר תחילה מחיר מקסימלי שאותו הוא מוכן ויכול להשקיע. לאחר מכן יש לבדוק לגבי כל קרקע אם המחיר הרצוי רלוונטי לגודל הפיזי ולמצב התכנוני שלה.
  • מוכר הקרקע – חשוב מאוד לברר מול מי אנחנו עומדים – מול אדם פרטי או מול חברה, האם יש לו ניסיון בתחום? זהות המוכר משפיעה באופן ישיר על אופי העסקה בפן האמינות. שיתוף פעולה ושקיפות מצד המוכר חשובה מאוד לתהליך.
  • מיקום הקרקע – גורם מאוד חשוב גם למחיר העכשווי וגם לפוטנציאל העתידי שלה. רצוי לחפש קרקעות שמצויות בסמוך לאזור בנוי או מיושב, קרקעות אלה יקבלו עדיפות להפשרה בשל הפוטנציאל שלהן להמשיך רצף טריטוריאלי של שטח עירוני.
  • דו"ח מצב – יש לחפש שטחים עם תכנון עתידי, שטחים במרקם עירוני או בסמוך לשטח עירוני. צריך לוודא שהקרקע המוצעת לא מוגדרת כשמורת טבע, קרקע לשימור או כל הגדרה אחרת לגביה שקובעת כי לא ניתן לבנות עליה.

חברת קפיטל גרופ בשיתוף עם קבוצת אטרה עוסקת בימים אלה בפרויקט "המושבה האמריקאית" באבן יהודה וממליצה לגולשים להתרשם ולרכוש קרקעות, במחירים שעוד כמה שנים נוכל רק לפנטז עליהם.

אהבת? דרג!

אודות צוות האתר של קפיטל גרופ בע"מ

קפיטל גרופ נוסדה בשנת 2001 ומציעה מגוון פרויקטים בארץ, החל בבנייני מגורים וכלה בהשקעות חסרות תקדים באתרים האטרקטיביים ביותר בארץ. קפיטל גרופ מספקת מגוון שירותים לנוחות הרוכשים, ביניהם שירותים משפטיים, שירותי ניהול והסדרת מימון בנקאי לכל רכישה. צוות קפיטל גרופ מתמקד בכל רוכש ועושה ככל יכולתו למקסם את רווחיו. פרטי קשר - קפיטל גרופ בע"מ: טל: 03-6129001, פקס: 03-6129002
פורסם בקטגוריה השקעה בנדל"ן, מאמרים כלליים, קרקעות, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.