מתוך גלובס: פסימיות מתמשכת בהקשר למחירי הדיור

גלובס

 

רוב הציבור לא מרוצה מהפוליטיקאים ומאמין שמחירי הדיור ימשיכו לעלות בהדרגתיות, כך עולה מתוצאות סקר שפורסם באתר גלובס. צוות האתר של קפיטל גרופ בשיתוף עם חברת אטרה מתייחסים לתוצאות הסקר ומנתחים אותו לעומק.

home-1183150_1920

קושי מהותי להגיע לדירה משלך בישראל. יוקר המחיה.

ניתן להסיק מהסקר, שבדק את עמדות הציבור בקשר ליכולת הממשלה או של גורמים אחרים לגרום לירידת מחירי הדיור, כי הציבור האופטימי הולך ומתמעט. המחירים ממשיכים לעלות כבר מספר שנים ברצף ולא נראה שום אור בקצה המנהרה. ישנם מספר גורמים עיקריים לייאוש של הציבור ממחירי הנדל"ן:

  • גידול טבעי באוכלוסיה – גורם זה הוא כנראה המשמעותי ביותר והוא לא מתקשר לסקר, אך אי אפשר להתעלם ממנו ומיוקר המחיה המתמשך.
  • הציבור מתקשה להשתכנע מיוזמות כאלה ואחרות של שרי אוצר או פוליטיקאים שיוזמים תוכניות שונות בתחום הדיור. בשנים האחרונות הוצגו מספר הצעות ופתרונות בכנסת ובממשלה אך אף אחת מהן לא הצליחה לסחוף אחריה את העם. הציבור איבד אמון בשר האוצר וביוזמתו – "מחיר למשתכן". תוכניתו של שר האוצר משה כחלון למתן את עליית מחירי הדיור לא מצליחה להרשים את הישראלים. רוב הציבור מאמין שהשפעת היוזמה על מחירי הדירות תהיה מינורית ועלולה דווקא לגרום לעליית נוספת של המחירים.
  • מאבקים בלתי פוסקים בין ראשי הערים לשרי הממשלה על סמכויות תכנון ובנייה. חלוקות הדעות לגבי השאלה מי צריך לרכז אצלו את רוב ההחלטות החשובות הנושאי הבנייה. מצד אחד העירייה יודעת טוב יותר איפה בשטח העיר כדאי להשקיע משאבים ואיפה לתכנן. מצד שני הממשלה התחייבה לספק לכל אזרח קורת גג במחיר הגיוני.
  • התגברות ההתערבות מצד גורמי חוץ – משקיעים רבים מחו"ל רואים בישראל סוג של מכרה זהב, ובצדק. מדובר בנדל"ן איכותי ברוב המקרים, עם מחירים שעתידים לעלות ולהניב תשואות מכובדות. רבים מהרוכשים בשנים האחרונות הם עשירי האלפיון העליון המקומיים או יהודי צרפת ורוסיה עם הון עצמי גבוה. הדבר פוגע בתחרות וגורם לעליית מחירים ולפגיעה בחלשים.

קבוצת קפיטל גרופ בשיתוף עם חברת אטרה עוסקת בימים אלה בפרויקט "המושבה האמריקאית" באבן יהודה וממליצה לציבור הרחב להתרשם ולרכוש קרקעות, במחירים שעוד כמה שנים נוכל רק לחלום עליהם. אבן יהודה היא עיר מתפתחת שנגישה לכל עורקי התחבורה הראשיים ונמצאת באזור עם פיתוח סביבתי מושלם.

צפו בקטע מהכתבה באתר גלובס:

לכידה

 

אהבת? דרג!

אודות צוות האתר של קפיטל גרופ בע"מ

קפיטל גרופ נוסדה בשנת 2001 ומציעה מגוון פרויקטים בארץ, החל בבנייני מגורים וכלה בהשקעות חסרות תקדים באתרים האטרקטיביים ביותר בארץ. קפיטל גרופ מספקת מגוון שירותים לנוחות הרוכשים, ביניהם שירותים משפטיים, שירותי ניהול והסדרת מימון בנקאי לכל רכישה. צוות קפיטל גרופ מתמקד בכל רוכש ועושה ככל יכולתו למקסם את רווחיו. פרטי קשר - קפיטל גרופ בע"מ: טל: 03-6129001, פקס: 03-6129002
פורסם בקטגוריה השקעה בנדל"ן, חדשות נדל"ן, מאמרים כלליים, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.