כיצד יודעים לומר אם קרקע חקלאית משתלמת להשקעה?

לרוב האנשים ששוקלים רכישת קרקע חקלאית להשקעה אין את הכלים והיכולת לדעת מה סיכויי השטח לעבור הפשרה. ישנם מספר פרטים שלא כולם שמים לב אליהם, איך יש צעד אחד שניתן לבצע, שיסייע לנו בבחירת הקרקע, גם מבלי להיות בקיא גדול בתחום. תקן שאושר בשנת 2014 נותן לרוכש הפוטנציאל את כל המידע שיצטרך בתהליך קבלת ההחלטות בנוגע לקרקע.

השיווק המאסיבי של חברות הנדל"ן השונות יכל לתעתע ולבלבל את הציבור. גם אם אתם לא באים מעולם הנדל"ן או ההשקעות ואין לכם את הכלים והידע בנושא אין צורך להיבהל. בכדי שתוכלו להיות מודעים לסיכויי הקרקע לעבור הפשרה ולנסות לשער את הזמן שיקח עד לתום התהליך, אתם חייבים להכיר את התחום ואת הפרמטרים שיקבעו את כדאיות העסקה. "מדובר בהליך לא פשוט אך עם פוטנציאל לרווחים עצומים של עשרות ואף מאות אחוזים", מבהירים אנשי חברת קפיטל גרופ, חברת נדל"ן שעוסקת בזיהוי ושיווק של קרקעות חקלאיות איכותיות.

בחירה נכונה, גם ללא הידע והכלים

לאחר בחירת הקרקע, הרווחים יהפכו לעניין של זמן בלבד - קפיטל גרופ.

לאחר בחירת הקרקע, הרווחים יהפכו לעניין של זמן בלבד – קפיטל גרופ.

במהלך שנת 2014 אושר תקן שקובע כי חובה על כל גורם משווק למסור מידע אודות הקרקע אותה הוא מציע למכירה. התקן נועד לסייע לרוכש העתידי לבחור קרקע שתעמוד בציפיות שלו. משקיעי נדל"ן שונים אחד מהשני, בזמן ההמתנה שהם מוכנים לחכות עד להפשרה, בסכומים שהם רוצים להשקיע וגם בסיכונים. התקן תקף לכל קרקע שמשווקת לציבור, למעל ל-3 אנשים.

איך זה עובד?

אותו משווק שהזמין את השמאי יציג בפניו את התכנית שלו לגבי הקרקע שמוצעת למכירה. מדובר בתכנית תיאורטית שרלוונטית לשלב בו כבר יהיה ניתן לבנות על הקרקע. השמאי יעריך את שווי הקרקע, ובמידה והוא רואה לנכון כי סיכויי הקרקע לעבור הפשרה גבוהים הוא גם יתחשב בתכנית המשווק בזמן אומדן השווי. השמאי ישער גם את זמן התהליך הכולל עד למימוש התכנית של המשווק, ויציין בשומה אם וכאשר מדובר בתכנית לא ריאלית או כזו שעשויה לא להתממש.

לסיכום, אנשי חברת קפיטל גרופ ממליצים להכיר את התחום, לחקור אותו ולבצע את כל הבירורים לגבי כל קרקע, בכדי להבטיח השקעה נכונה. חשוב להתאים את הציפיות ואת התקציב לקרקע אותה תחפשו. זהו תהליך שיימשך מספר שנים ובסופו הקרקע תהפוך לזמינה לבנייה ותקפיץ את ערכה באופן משמעותי.

אהבת? דרג!

אודות צוות האתר של קפיטל גרופ בע"מ

קפיטל גרופ נוסדה בשנת 2001 ומציעה מגוון פרויקטים בארץ, החל בבנייני מגורים וכלה בהשקעות חסרות תקדים באתרים האטרקטיביים ביותר בארץ. קפיטל גרופ מספקת מגוון שירותים לנוחות הרוכשים, ביניהם שירותים משפטיים, שירותי ניהול והסדרת מימון בנקאי לכל רכישה. צוות קפיטל גרופ מתמקד בכל רוכש ועושה ככל יכולתו למקסם את רווחיו. פרטי קשר - קפיטל גרופ בע"מ: טל: 03-6129001, פקס: 03-6129002
פורסם בקטגוריה השקעה בנדל"ן, מאמרים כלליים, קפיטל גרופ, קרקעות, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.